5 македонски песни кои ќе ги слушаме на најгласно оваа есен


5 македонски песни кои ќе ги слушаме на најгласно оваа есен

Македонската музичка сцена е во мало затишје и сè поретки се песните кои од „прва ни се лепат за уво“.

Koi-makedonski-pesni-ke-gi-slusame-na-najglasno-ovaa-esen-01.jpg

Сепак, надежта за добра музика не згаснува, особено за ваков талентиран и музикален народ. Особено по завршувањето на овогодишниот Макфест 2018 година, дефинитивно имаме што да слушаме оваа есен.

Кои песни имаат потенцијал да станат хитови (доколку веќе не се) и ќе ги пуштаме на најгласно оваа есен?

Дупер – Тело за на ТВ

Антонија Гиговска – Никогаш не вели никогаш

Роберт Билбилов – Чудни места

Тамара Тодевска – Довидување таго

Дани Димитровска – Време

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Потсетување на најголемите ретро хитови на некогашната тинејџeрска икона - Аврил Лавињ Ви се верува ли дека поминаа цели 18 години од почетоците на тинејџерскиот музич...
Доза музичка носталгија - Сања Лефкова, Ноне и уште 9 заборавени ѕвезди од македонската поп естрада Каде се денес? Емил Арсов од потрагата по музички ѕвезди М2, како и Бојана Божин...

Најчитани неделава