„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука?

Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу прашања. Градски луѓе, луѓе од секојдневието и од музичкиот свет, одговараа, а ДС Колектив го најавуваа своето. Ова беше само дел од кампањата која најави уште нешто свежо на нашата музичка сцена.

dc-kolektiv-mozes-li-tuka-da-uspees-vo-toa-sto-go-sakas-001.jpg

Се работи за младите и талентирани Стефан Сајковски и Александар Дренковски кои, иако пред само неколку месеци се појавија како ДС Колектив, тие се музичари, кои одамна креираат и создаваат музика со скопските бендови. Момците овој пат со својот видео запис за песната „Сакам да знам” отворија многу теми за разговор: Зошто се отселија луѓето од Македонија ? И што ако не се отселиш, можеш ли да го правиш тука, тоа што го сакаш?

dc-kolektiv-mozes-li-tuka-da-uspees-vo-toa-sto-go-sakas-2.jpg

Песната која се појави пред само два дена, е дело на ДС Колектив во соработка со вокалите Елени Мицковска и Матеј Петров.

И за крај, како што велат момците: „Успех е да го правиш тоа што го сакаш.”

Погледнете, па сами одговорете:

Би можело да ве интересира:

5 песни во кои всушност не се пее за љубов Голем дел од нас сметаат дека баладите или барем оние песни кои звучат романтич...
Фиктивно интервју со просечен македонски естраден музичар Трајче Стојчески е типичен фиктивен македонски естраден пејач и скопски фраер. Н...
Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео) Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се д...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава