Ќерката на Џеј Ло ја глуми помладата верзија на својата мајка во спотот за „Limitless“ кој испраќа моќна порака


Ќерката на Џеј Ло ја глуми помладата верзија на својата мајка во спотот за „Limitless“ кој испраќа моќна порака

Џенифер Лопез ја заокружи 2018-та година со уште еден музички успех, овој пат во „соработка“ со нејзината ќерка.

kjerkata-na-j-lo-ja-glumi-pomladata-verzija-na-svojata-majka-vo-mokjniot-spot-za-limitless-01.jpg

Пејачката го објави видео спотот за „Limitless“, новата песна од „Second Act“, филмот во кој таа глуми и сите го очекуваме.

Ова е првиот музички спот во режија на Џеј Ло, а видеото раскажува моќна приказна за успех и посветеност, во кој се појавува и нејзината ќерка Еми, која ја глуми помладата верзија на нејзината славна мајка.

10-годишната Еми и 49-годишната Лопез во спотот се качуваат по рид, по трнлив и тежок пат, одбивајќи да се откажат и упатувајќи се кон врвот.

kjerkata-na-j-lo-ja-glumi-pomladata-verzija-na-svojata-majka-vo-mokjniot-spot-za-limitless-02.jpg

Ќеркичката изведува и некои од познатите танцувачки движења на нејзината мајка, со што докажа дека има потенцијал за ѕвезда.

kjerkata-na-j-lo-ja-glumi-pomladata-verzija-na-svojata-majka-vo-mokjniot-spot-za-limitless-03.jpg

„Таа беше толку прекрасна и бев многу горда. Заборавив дека го режирам моето прво видео, бидејќи сè ми се вртеше околу неа.“ – изјави пејачката со насолзени очи во шоуто на Џими Фелон. (од 2-ра минута)

Видеото е охрабрувачко за сите жени, бидејќи зборува за незапирливост и не откажување додека не се постигне целта, па испраќа одлична порака до сите, а во исто време претставува прекрасна поврзаност помеѓу славната мајка и нејзината ќерка.

Погледнете го спотот:

Би можело да ве интересира:

Потсетување на најголемите ретро хитови на некогашната тинејџeрска икона - Аврил Лавињ Ви се верува ли дека поминаа цели 18 години од почетоците на тинејџерскиот музич...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега? 18-годишната музичка сензација Били Ајлиш ја напиша и испеа носечката песна за н...

Најчитани неделава