Листа на божиќни поп песни кои најмногу нè иритираат за време на празниците


Листа на божиќни поп песни кои најмногу нè иритираат за време на празниците

Периодов ги слушате насекаде – во продавниците, на вежбање, во такси или пак како одекнуваат од нечиј мобилен телефон. Божиќните и новогодишните песнички се едноставно неизбежни и не можете да им се скриете.

Lista-na-bozikjni-pesni-koi-najmnogu-ne-iritiraat-za-vreme-na-praznicite-01.jpg

На почетокот можеби делуваат симпатично и шармантно. Но, после десеттото слушање едноставно имате желба да побегнете некаде каде што никаде не слушнале за Мараја Кери, Wham! или Мајкл Бубле и нивните божиќни музички излети.

Па да видиме кои песни се најдоа на листата на најиритирачки празнични музички изданија:

Wham! – Last Christmas

Justin Bieber - Santa Claus Is Coming To Town (Arthur Christmas Version)

Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You

Band Aid - Do They Know It’s Christmas?

Madonna – Santa Baby

The Jackson 5 - I saw Mommy kissing Santa Claus

John Denver - Please Daddy Don’t Get Drunk This Christmas

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Потсетување на најголемите ретро хитови на некогашната тинејџeрска икона - Аврил Лавињ Ви се верува ли дека поминаа цели 18 години од почетоците на тинејџерскиот музич...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „летна шема“ хитови Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...

Најчитани неделава