Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 2018 година?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 2018 година?

Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогуваме засекогаш? Можеби некои од нив се и вашите омилени музички фаворити или пак ќе ги пуштите на новогодишната забава.

Dua-Lipa-caruvase-na-top-listite-vo-2018-godina-01.jpg

Дуа Липа апсолутно царуваше на топ листите. Дури 3 нејзини хитови (New Rules, IDGAF и One Kiss) се најдоа на листата на топ 40 најслушани песни за 2018 година.

Во секој случај, 2018 година беше исполнета со многу музика, а еве кои од песните станаа најголеми хитови:

GOD'S PLAN – DRAKE

ONE KISS - CALVIN HARRIS & DUA LIPA

SHOTGUN - GEORGE EZRA

THESE DAYS - RUDIMENTAL/GLYNNE/MACKLEMORE

PERFECT - ED SHEERAN

Забавата продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Топ 12 најдобри музички спотови за 2018 Музичките видеа уште можат да бидат најмоќен начин за артистите да ни го претста...
Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега? 18-годишната музичка сензација Били Ајлиш ја напиша и испеа носечката песна за н...
Не победиле на шоу за таленти, а станале ѕвезди со светска слава Дел од нив не ја поминале дури ни аудицијата, а останатите биле елиминирани во р...