Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 2018 година?


Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 2018 година?

Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогуваме засекогаш? Можеби некои од нив се и вашите омилени музички фаворити или пак ќе ги пуштите на новогодишната забава.

Dua-Lipa-caruvase-na-top-listite-vo-2018-godina-01.jpg

Дуа Липа апсолутно царуваше на топ листите. Дури 3 нејзини хитови (New Rules, IDGAF и One Kiss) се најдоа на листата на топ 40 најслушани песни за 2018 година.

Во секој случај, 2018 година беше исполнета со многу музика, а еве кои од песните станаа најголеми хитови:

GOD'S PLAN – DRAKE

ONE KISS - CALVIN HARRIS & DUA LIPA

SHOTGUN - GEORGE EZRA

THESE DAYS - RUDIMENTAL/GLYNNE/MACKLEMORE

PERFECT - ED SHEERAN

Забавата продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Топ 12 најдобри музички спотови за 2018 Музичките видеа уште можат да бидат најмоќен начин за артистите да ни го претста...
Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни... Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...