Која песна им е омилена на психопатите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Шанкерка 25-04-2019


Која песна им е омилена на психопатите?

Вашиот музички вкус открива многу за вашиот карактер, а некои песни, според истражувањата, може да откријат дали сте психопати или не.

Koja-pesna-im-e-omilena-na-psihopatite-01.jpg

Според најновото истражување, најомилената песна на психопатите е No Diggity на Blackstreet’s и Dre.

Истражувањето е спроведено во Велика Британија, а учествувале над 3 милиони испитаници. Испитаниците кои постигнале највисок резултат на тестот за детектирање психопати го преферираат рапот и хеви метал музиката за слушање.

Тие, исто така, сакаат да слушаат и класична музика и џез.

Друга истражувачка анализа спроведена од страна на Универзитетот во Њујорк била насочена кон точните песни по мерка на психопатите.

Учествувале 200 луѓе, а биле понудени 260 песни. Испитаниците со највисок резултат на тестот за психопати се одлучиле за 2 песни: No Diggity на Blackstreet’s и Dre и Lose Yourself на Еминем.

Оние пак кои демонстрирале најниски резултати на тестот ги одбрале My Sharona од The Knacks и песната Titanium на Sia.

Целта на истражувањето е сосема јасна: да се пронајде нов начин за идентификување на психопатите. После сите трагедии коишто се случуваат во светот, добро би било да може да се идентификуваат индивидуите кои ќе бидат надразнети од тривијални нешта, како на пример најобична песна таквите кои имаат потенцијал да предизвикаат хаос и да му нанесат огромна штета на човештвото.

Сепак, една песна не е доволна да се одлучи дали некој е вистински психопат или пак не е. Секако дека се потребни дополнителни истражувања.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...