„Не сум глумец како Џон Траволта, ама пијам едно литро жолта“ - „Најинвентивните“ македонски песни од машки изведувачи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


„Не сум глумец како Џон Траволта, ама пијам едно литро жолта“ - „Најинвентивните“ македонски песни од машки изведувачи

Македонската естрада е неисцрпен извор на неверојатни музички парчиња. Доколку за момент помисливте дека на списокот може да се најде Сашо со „Не ги гаси свеќите“ или „Мојата мајка не спие, твојата мирно сонува“, може да здивнете.

Najinventivnite-mk-pesni-od-maski-izveduvaci-01.jpg

Овие практично заслужуваат награда, наспрема богатиот репертоар којшто следува. Секако, ги споменуваме и Брајан, Ристе од Припор, групата Амбасадори и уште многу други изведувачи, чии песни за жал не може да се пронајдат во етерот.

Ве охрабруваме да додадете уште некоја на списокот на најинвентивни македонски песни во пакет со музиката и стиховите:

Никола Конзулов – Сакам, сакам, сакам

Омилен стих: Сакам, сакам, сакам, е баш и не те сакам...

Сотир Лалевски – Нема крај

Омилен стих: Само кажи јес! Симни се пред влез.

Макавели - Луѓето не можат никогаш да сфатат

Омилен стих: ... барем еднаш на Господ поштовање да му направат.

Кисми – Курназ Томче

Омилен стих: (Цела прва строфа) Не сум глумец како Џон Траволта, ама пијам едно литро жолта.
Сиот живот само жени бркам, барем дрога не сакам да шмркам.

Роџер Брадрс - Здраво дечки

Омилен стих: Девојките ме сакаат дека личам на Лени Кравиц.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...