Преслушајте ги сите песни кои ќе настапат на Евровизија 2019
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Преслушајте ги сите песни кои ќе настапат на Евровизија 2019

Евровизија 2019-та ќе се одржи во Тел Авив, Израел на 14, 16 и 18 мај.

preslusajte gi site pesni koi ke nastapat na evrovizija 2019 01

Беше откриено дека нашата Тамара ќе се претстави на втората полуфинална вечер, откако сите песни беа објавени на официјалниот YouTube канал на Евровизија 2019.

Преслушајте ги и одберете фаворит:

Австралија

Обединето Кралство

Хрватска

Латвија

Естонија

Германија

Литванија

Франција

Белгија

Финска

Уште 10 песни на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...