25 години од „Şıkıdım“ на Таркан, омилениот турски хит на сите генерации
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


25 години од „Şıkıdım“ на Таркан, омилениот турски хит на сите генерации

Година на издавање: 1994. Математиката вели дека најголемиот хит на турскиот пејач Таркан слави 25-годишнина. Песната беше дел од албумот „Aacayipsin“ кој се продаде во над 2,5 милиони примероци ширум светот.

25-godini-od-Shikidim-na-Tarkan-01.jpg

Şıkıdım, безвременскиот хит на којшто времето очигледно не му може ништо е преработен над стотина пати, а во 2006 година беше дел од деби-албумот на Таркан на англиски јазик, Come Closer, насловена како „Shikidim“.

46-годишниот Таркан денес „тежи“ околу 20 милиони долари, а најголем дел од нив ги заработи благодарение токму на оваа песна.

Пејачот сè уште изгледа одлично. За Таркан, годините се само обична бројка:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
„Волшепства мали“ од македонското музичко минато кои сте ги заборавиле Замислете да успеете го вклучите вашиот компјутер од 2008 година со Windows XP и...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...