Музички времеплов – најголемите хитови од 1999 година слават 20 години


Музички времеплов – најголемите хитови од 1999 година слават 20 години

Се чини дека последната година од 20 век била особено плодна на музичко поле. 1999 година ќе остане запаметена по голем број хитови, а ние со голема мака издвоивме само 10.

Najgolemite-hitovi-od-1999-godina-slavat-20-godini-01.jpg

Ова е годината во која започна ривалството помеѓу двете најголеми поп ѕвезди – Бритни Спирс и Кристина Агилера, но и годината кога Џенифер Лопез ја започна својата соло кариера.

Бијонсе сè уште беше дел од нејзината матична Destiny’s Child, а Рики Мартин создаде незаборавен хит чиј успех не успеа да го надмине со ниту една наредна песна.

И секако, тука е генијалниот Сантана кој во соработка со Роб Томас ја создаде Smooth… и што уште? Слушнете ги најдобрите песни од 1999 година кои наполнија 20 години:

Believe - Cher

No Scrubs – TLC

…Baby One More Time - Britney Spears

Kiss Me - Sixpence None The Richer

Genie In a Bottle - Christina Aguilera

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...