Не можат да ги поднесат: Музичари што ги мразат своите најголеми хитови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Не можат да ги поднесат: Музичари што ги мразат своите најголеми хитови

Славните музичари признаваат дека имаат омилени песни коишто може да ги испеат стотици пати и да не им здодеат никогаш.

Muzicari-sto-gi-mrazat-svoite-najgolemi-hitovi-01.jpg

Сепак, ќе се изненадите како некои од нивните најголеми хитови кои публиката секогаш ги очекува со нетрпение им се згадени на изведувачите.

Замислете бескрајни турнеи и репетитивни повторувања на една иста песна по која публиката лудува, а тие не можат да ја смислат. Ќе се изненадите кои песни од сопствениот репертоар музичарите не можат или не можеле да ги поднесат:

Lady Gaga – Telephone

Miley Cyrus - Party In The U.S. A.

Katy Perry - I Kissed A Girl

Frank Sinatra - Strangers In The Night

Ariana Grande - Bang Bang

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...