Мадона со експлозивен настап на евровизиската сцена - музичката легенда во полн сјај (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Мадона со експлозивен настап на евровизиската сцена - музичката легенда во полн сјај (видео)

Музичката икона имаше настап за паметење. Мадона е јаготката на шлагот на славењето на музиката на оваа Евровизија 2019.

lekcija-od-muzichka-legenda-eksploziven-nastap-na-madona-na-evroviziskata-scena-video-01.jpg

Мадона се појави на финалната ноќ на Евровизија 2019. Бомбастична, енергична и своја, таа блесна во полн сјај.

Го изведе нејзиниот хит од 1989 година „Like A Prayer“ и нејзиниот нов сингл „Future“, со раперот Quavo.

lekcija-od-muzichka-legenda-eksploziven-nastap-na-madona-na-evroviziskata-scena-video-02.jpg

Мадона потпиша специјален договор со организаторите и нејзиното доаѓање на Евровизија предизвика огромен интерес кај светската јавност.

Следете го настапот на светската музичка легенда:

Како изгледаше Мадона неколку часа пред евровизискиот настап, движејќи се низ Тел Авив:

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-2-1.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-2-2.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-2-3.jpg

Најавата на Мадона на Евровизија:

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-04.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-03.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-02.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-01.jpg

Фотки од настапот на Мадона:

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-01.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-02.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-03.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-07.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-06.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-05.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-10.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-09.jpg

madona-so-eksploziven-nastap-na-evroviziskata-scena-muzichkata-legenda-vo-poln-sjaj-video-11.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Како песните стануваат популарни во светот и покрај лошите текстови? Велат дека кичот постои откога постои и уметноста. Некои сметаат дека кичот е де...