Со Proud и I'll Never Love Again - Антониа Гиговска растури во суперфиналето на Ѕвездичките на Пинк (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Со Proud и I'll Never Love Again - Антониа Гиговска растури во суперфиналето на Ѕвездичките на Пинк (видео)

По 8 месеци воодушевување на публиката, Антониа го заврши натпреварувањето во Ѕвездичките на Пинк во вториот круг од суперфиналето, во кое се претстави со две извонредни изведби.

so-proud-i-i-ll-never-love-again-antonia-gigovska-rasturi-vo-superfinaleto-na-dzvezdichkite-na-pink-video-01.jpg

Во суперфиналето нашата Антониа се претстави со две песни кои звучеа извонредно.

Во првиот круг се претстави со евровизиската Proud, која звучеше светски, а на сцената кажа дека дури и Тамара ѝ честитала.

Во вториот круг, се претстави со I'll Never Love Again од оскаровскиот филм A Star is Born, која ја изведе извонредно, а жирито изјави дека оваа изведба мора да ја слушне Лејди Гага, бидејќи со сигурност ќе го препознае нејзиниот талент.

Публиката до доцните часови неуморно ги поддржуваше финалистите, а Антониа за жал не влезе во третиот круг на суперфиналето на Ѕвездичките на Пинк, во кој победи Сергеј Пајиќ.

Во изминатите месеци, Антониа немаше ниту еден лош перформанс, а публиката и жирито постојано ги оставаше со подзинати усти.

И во финалето таа доби одлични критики од жирито, стоечки овации и поддршка од фановите, кои веруваат дека таа е нашиот вистински победник иако не го освои првото место.

so-proud-i-i-ll-never-love-again-antonia-gigovska-rasturi-vo-superfinaleto-na-dzvezdichkite-na-pink-video-02.jpg

На следната страна погледнете ги нејзините најдобри настапи на шоуто...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „летна шема“ хитови Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
Потсетување на најголемите ретро хитови на некогашната тинејџeрска икона - Аврил Лавињ Ви се верува ли дека поминаа цели 18 години од почетоците на тинејџерскиот музич...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава