Најслушани хитови од Макфест низ годините
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Најслушани хитови од Макфест низ годините

Макфест е најголемиот фестивал за забавна музика во Македонија и секоја година се одржува во Штип. Прв пат фестивалот се одржал пред 33 години, односно во 1986-та година.

najslushanite-makfest-hitovi-na-site-vreminja-01.jpg

На фестивалот се имаат појавено илјадници композиции, од кои голем дел станаа и евергрини.

Викендов се одржа 34-тото издание на фестивалот, а победник на вечерта беше Мартинијан Кириловски, со песната 100 пати на ден.

Останува да чекаме за да видиме дали и песната на Мартинијан ќе биде хит, а дотогаш уживајте во најслушаните Макфест хитови на сите времиња, почнувајќи со првата победничка – Хелена Благне.

Хелена Благне – Кога те нема (1986)

Трајче Манев – Осамен (1987)

Маријана и Росана – Признавам (1988)

Љупка Димитровска – Ѕвона ѕвонат (1990)

Драган Каранфиловски Бојс – Опасно сум вљубен во тебе (1990)

Игор Џамбазов – Време за плачење (1992)

Олгица Христовска – Свирете ја зајди зајди (1992)

Банкрот Блуз Бенд – Моја гитара (1992)

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

5 песни во кои всушност не се пее за љубов Голем дел од нас сметаат дека баладите или барем оние песни кои звучат романтич...
Наместо Ријана, хитот „Umbrella“ ќе го испеела Бритни - Познати песни наменети за други изведувачи Дали може да ја замислите Бритни Спирс како го изведува хитот „Umbrella“ на Рија...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...

Спонзорирани линкови: