Видео од првата проба на Мила Москов – нашата претставничка на детска Евровизија 2019
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Видео од првата проба на Мила Москов – нашата претставничка на детска Евровизија 2019

14-годишната Мила Москов годинава ќе ја претставува нашата земја на детска Еврвовизија со песната „Fire“, а вчера ја имаше првата проба и се покажа одлично. 

video-od-prvata-proba-na-mila-moskov-nashata-pretstavnichka-na-detska-evrovizija-1.jpg

Детскиот избор за песна на Еврвовизија за 2019-та започнува на 24-ти ноември и ќе се одржува во Полска, а деновиве учесниците ги имаа првите проби.

Нашата земја ќе ја претставува 14-годишната Мила Москов од Прилеп, со песната „Fire“.

На првата проба таа помина одлично, облечена во дводелен црн комплет со портокалова наметка, а на сцената имаше ефект од пламен кој гори зад неа.

Погледнете го видеото од пробата, а во продолжение и фотките:

Фотки од првата проба на Мила:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...

Најчитани неделава