Празнични песни кои не се толку напорни како „All I Want for Christmas Is You“ на Мараја Кери
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Празнични песни кои не се толку напорни како „All I Want for Christmas Is You“ на Мараја Кери

Ќе ја слушнете најмалку 10 пати во празничната сезона и уште толку пати ќе повторите колку многу ве нервира оваа песна. Тука некаде е заедно со Last Christmas на Wham!

Praznicni-pesni-koi-ne-se-tolku-naporni-01.jpg

Ова се песните кои апсолутно не можеме да ги поднесеме за време на новогодишните и божиќните празници, а не може да помине денот без да ги слушнеме барем еднаш во овој период од годината.

Доколку сакате да слушнете малку поинакви празнични песни кои нема толку многу да ви одат на нерви, дадете им шанса на следните 10:

Andrea Bocelli - Santa Claus Is Coming To Town

Frank Sinatra - Have Yourself A Merry Little Christmas

Dean Martin - Let It Snow

Tony Bennett - Winter Wonderland

John Legend - Christmas Time Is Here

Продолжува на следната страна…Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Песни од цртаните филмови кои ќе ве вратат во детството Кога бевме деца, една од најубавите работи во животот ни беа цртаните филмови. ...
Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...

Најчитани неделава