Листа со топ 10 најслушани песни на деценијата, според Billboard
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Листа со топ 10 најслушани песни на деценијата, според Billboard

Пред неколку дена Billboard ја објави листата со топ 100 најслушани песни во последната деценија и можеме да се согласиме дека многу песни од листата разбудија носталгија кај нас.

billboard-gi-odbra-najslusanite-pesni-na-decenijata+01.jpg

Листата е вистинско „шаренило“ од музички жанрови и артисти. На врвот на листата се најде песната Uptown funk! на Бруно Марс и Марк Ронсон, а веднаш по неа е Party Rock Anthem и Shape of you.

Погледнете ги првите 10 песни кои оставија своја „трага“ врз оваа деценија:

Uptown funk!

Party Rock Anthem

Shape Of You

Closer

Girls Like You

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Топ 12 најдобри музички спотови за 2018 Музичките видеа уште можат да бидат најмоќен начин за артистите да ни го претста...
Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега? 18-годишната музичка сензација Били Ајлиш ја напиша и испеа носечката песна за н...
Не победиле на шоу за таленти, а станале ѕвезди со светска слава Дел од нив не ја поминале дури ни аудицијата, а останатите биле елиминирани во р...

Најчитани неделава