Секси аутфити, спектакуларни настапи и солзи во очи – Новогодишната турнеја на Северина (фото+видео)


Секси аутфити, спектакуларни настапи и солзи во очи – Новогодишната турнеја на Северина (фото+видео)

Пејачката го најави последниот концерт од новогодишната турнеја со стара фотка во розов аутфит и со розова перика, а ние се потсетуваме на сите нејзини аутфити со фотки и видеа од концертите.

seksi-autfiti-spektakularni-nastapi-i-solzi-vo-ochi-novogodishnata-turneja-na-severina-foto-video-01.jpg

Со новогодишната турнеја „Magic Tour“, Северина направи спектакуларни концерти во Сплит, Белград, Загреб и последно, во Љубљана.

Таа го најави последниот концерт од својата турнеја со стара фотка од себе, облечена во розов аутфит и со розова перика, а во описот напиша – „Сè уште чекорам“.

Од сите концерти во новогодишната турнеја, најмногу остави впечаток оној во Загреб, каде таа пееше 3 часа, а на крајот со солзи ја отпеа „Rođeno moje“, песната посветена на нејзиниот син, над кој неодамна го изгуби старателството.

Инаку, на секој концерт, таа изгледаше спектакуларно, менуваше различни аутфити – од одело и комбинезони, до проѕирни фустани и боди.

Концертот во Сплит

Концертот во Белград

Концертот во Загреб

Во исчекување на повеќе фотки и видеа од концертот во Љубљана, погледнете галерија од претходните 3 концерти:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли Купер и Лејди Гага во Вегас Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...
Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
Одблизу со Дарко Медарски: Уличните уметници им го разубавуваат денот на луѓето Нема некој кој поминал низ Градскиот трговски центар, а да ги нема забележано ул...

Најчитани неделава