Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во финалето на ТЛЗП - парите ќе ги донираат на 2-годишно момче


Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во финалето на ТЛЗП - парите ќе ги донираат на 2-годишно момче

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс беа прогласени за победници во финалето на ТЛЗП и дефинитивно ја заслужија наградата, која ќе ја донираат на малечко момче за да ја победи болеста.

daniel-kajmakoski-i-ivana-peters-pobednici-vo-finaleto-na-tlzp-parite-kje-gi-doniraat-na-2-godishno-momche-01.jpg

Во последната сезона од шоуто со хуманитарен карактер, Даниел заедно со Ивана Петерс ја однесе победата, а вели дека е многу среќен што има можност повторно да помогне, по победата во 2016-та.

Заедно со Ивана тие одлучиле сумата од 25.000 евра да ја донираат на двегодишниот Урош Матошевиќ, за да ја победи болеста и да има среќно детство.

Во финалето тие се претставија со имитација на Нели Фуртадо и Џејмс Морисон со песната Broken Strings, а публиката и жирито беа воодушевени од настапот.

Погледнете го победничкиот настап и прогласувањето:

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познат... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето лице звучи познато“ Македонската ѕвезда Даниел Кајмакоски е победник во новата епизода од „Твоето ли...
Даниел Кајмакоски со баладата „Lay Me Down“ победи во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“ За полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“, македонскиот пејач ја изведе бал...

Најчитани неделава