Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега?

18-годишната музичка сензација Били Ајлиш ја напиша и испеа носечката песна за најновиот филм со Џејмс Бонд која го носи истото име како и филмот - „No Time To Die“.

Bili-Ajlish-James-Bond-pesna-01.jpg

За само 2 дена песната има над 21 милиони прегледи на YouTube, а многумина констатираа дека ова е можеби најдобрата песна за потребите на филмот со агентот 007 во главната улога.

Премиерата на „No Time To Die“ е закажана за 10 април 2020 година, а се чини дека ова ќе биде последното репризирање на улогата на Џејмс Бонд од страна на Даниел Крег.

Сепак, дали песната на Били е навистина најдобрата од „Џеjмс Бондовските“ песни? Преслушајте ги другите од изминатите неколку години:

Chris Cornell - You Know My Name

& feature=emb_title

Madonna – Die Another Day

Sam Smith – Writing’s on the Wall

Adele – Skyfall

Jack White & Alicia Keyes – Another Way to Die

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 песни во кои всушност не се пее за љубов Голем дел од нас сметаат дека баладите или барем оние песни кои звучат романтич...
Наместо Ријана, хитот „Umbrella“ ќе го испеела Бритни - Познати песни наменети за други изведувачи Дали може да ја замислите Бритни Спирс како го изведува хитот „Umbrella“ на Рија...
Не победиле на шоу за таленти, а станале ѕвезди со светска слава Дел од нив не ја поминале дури ни аудицијата, а останатите биле елиминирани во р...

Спонзорирани линкови: