Бојко Борисов ја слуша „Корона чао“ од Александар и Дац во автомобил (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Бојко Борисов ја слуша „Корона чао“ од Александар и Дац во автомобил (видео)

Хит преработката на Bella Ciao од Александар и Дац стана хит низ целиот регион, па и Бојко Борисов ја слуша додека се вози во автомобил.

bojko-borisov-ja-slusha-korona-chao-od-aleksandar-i-dac-vo-avtomobil-video-01.jpg

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, објави видео како се вози во автомобил и ја слуша „Корона чао“, преработката на Дац и Александар.

Во опис на објавата, тој се заблагодари на сите бугарски државјани кои се придржуваат до правилата, а сподели и дека нашата земја секогаш ќе ја има нивната поддршка:

„Само со заеднички труд, дух и дисциплина ќе се избориме со корона вирусот. Им благодарам на сите бугарски државјани кои ги следат правилата. Само така ќе се вратиме на нормалните животи. Им благодарам исто така и на Дац и Александар. Северна Македонија секогаш може да смета на нашата поддршка.“

Погледнете го и оригиналното видео на Александар и Дац ТУКА

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
Солзи, емоции, невидена хемија: Хит изведбата на „Shallow“ на Бредли Купер и Лејди Гага во Вегас Неверојатната хемија на хит настапот во Лас Вегас направи дел од фановите да нав...

Спонзорирани линкови: