Евровизија е откажана, но се организира алтернативно шоу – Следете во живо вечерва (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Евровизија е откажана, но се организира алтернативно шоу – Следете во живо вечерва (видео)

Иако овогодинешниот Избор за песна за Евровизија е откажан заради пандемијата, сепак се организира алтернативно шоу Eurovision: Europe Shine A Light.

evrovizija-e-otkazhana-no-se-organizira-alternativno-shou-sledete-vo-zhivo-vecherva-video-01.jpg

Шоуто се емитува вечерва во живо, кога требаше да биде официјалната финална вечер.

Ова шоу нема да биде со натпреварувачки карактер како вообичаено, но ќе имаме можност да ги погледнеме сите учесници кои требаше да бидат дел од Евровизија оваа година, избраните песни ќе се емитуваат во 30 секунди исто како и видео разгледниците кои беа снимени.

Нашиот овогодишен претставник требаше да биде Васил Гарванлиев со песната YOU.

Распространети низ сите делови од Европа, учесниците ќе упатат порака до светот, но и ќе ги запеат стиховите од победничкиот евровизиски хит од 1997-ма - Love Shine A Light, од Katrina And The Waves.

evrovizija-e-otkazhana-no-se-organizira-alternativno-shou-sledete-vo-zhivo-vecherva-video-02.jpg

Покрај учесниците што требаше да бидат дел од Евровизија оваа година, ќе имаме можност да ги слушнеме и минатогодишните изведувачи, помеѓу кои ќе биде и Марија Шерифоивиќ со песната „Молитва“.

Евровизиското шоу може да го следите на МРТ во 21 часот или на следниот линк во истото време:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сиа, Daft Punk, Брејча - Музичари и бендови кои речиси никогаш не го покажуваат нивното лице За да станете музичар, пред сè ви е потребен талент. Сепак, изгледа дека денес г...
Уникатна облека, потекло на името - 5 интересни факти за групата ABBA Сè започна во 1972 година, кога бендот со интересното име на Евровизиската ...
Песните за Евровизија 2017 од Балканот (видео) Секоја година, Евровизија е музичкиот спектакл кој со нетрпение се очекува на пр...

Спонзорирани линкови: