Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Нели и Кели со „Дилема“ – Хитови од 2002 кои полнат 20 години

Ако сте некој растен во 90-тите и почетокот на 2000-тите тогаш сигурно ќе се сеќавате на сите овие песни и изведувачи. Ова е годината во која „главниот“ рапер беше Нели, Џастин ја испеа Cry Me A River посветена на Бритни Спирс, а Ашанти беше на врвот на својата музичка кариера.

Hitovi-od-2002-koi-polnat-20-godini-01.jpg

За сите на кои не ви е позната, Ашанти беше популарна пејачка и девојка на ЏаРул. На сите пак на кои не ви е познат ЏаРул, имаше хит-песна со Џенифер Лопес, покрај неговите сопствени песни.

Во секој случај, убави песни и убави времиња. Да се потсетиме на хитовите кои слават 20 години:

Нели – Hot In Herre

Аланис Морисет – Hands Clean

Ив и Алиша Кис – Gangsta Lovin’

Ашанти – Foolish

Еминем – Without Me

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дали се чувствувате старо? – „Мамо, пушти ме“ на Каролина наполни 30 години „Сè уште рано е, за журки мали сме, и ти си растела мама, желби си имала, си пла...
Дуа Липа, BTS, Аријана Гранде доминираа – најпопуларните песни и изведувачи за 2021 Како што се ближиме кон крајот на 2021 година, музичките гиганти Billboard, Spot...
И на 71 година, тој е миленикот на сите генерации од 7 до 77 – Здравко Чолиќ и неговите безвременски... За него ќе се каже дека е „сечиј и ничиј“, миленик на сите генерации од 7 до 77....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg