Најубавите фотографии од метеорскиот дожд Персеиди

najubavite-fotografii-od-meteorskiod-dozd-perseidi-01.jpg

За синоќа, 12-ти спроти 13-ти август, беше најавен најспектакуларниот метеорски дожд кој се предвидува да трае до 24 август.

На темното небо метеорскиот дожд беше видлив низ целиот свет, па поголем дел од набљудувачите веќе ги објавија своите фотографии.

Дел од нив се аматерски, дел професионални, но сите се подеднакво магични:

Направивте и вие некоја фотка?

Би можело да ве интересира:

Вакцини и уште 6 медицински изуми кои драстично ни го зголемија животниот век Се претпоставува дека антибиотиците го имаат зголемено просечниот животен век на...
Најчистата и најдалечната фотографија од универзумот досега – телескопот Џејмс Веб погледна 4,6 мили... НАСА ја сподели најчистата и најдалечната фотографија од универзумот досега, нап...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg