Најубавите фотки од крвавата супер месечина ширум светот

Реткиот феномен крвава супер месечина, ноќеска се појави на небото за прв пат по цели 30 години.

najubavite-fotki-od-krvavata-super-mesecina-sirum-svetot-01.jpg

Месечината беше на најблиска точка до Земјата и затоа беше посјајна и поголема од вообичаено, а како плус на тоа беше и помрачувањето кое траеше нешто повеќе од 1 час.

За тоа време, луѓето ширум светот ги направија овие спектакуларни фотки:

Би можело да ве интересира:

Зошто е црна и уште 7 прашања за вселената (и животот на астронаутите) што сигурно си ги имате поста... Знаевте ли дека температурата на Месечината изнесува 120 степени Целзиусови кога...
Браво! Болничари со кул изум ќе може да стигнуваат до непристапни места – со помош на ракетен ранец ... Таканаречениот „џетпек“ веќе стана реалност, а една добротворна организација од ...
Миење раце, инсулин и други генијални медицински откритија без кои животот не би бил ист Во последните два века многу работи се променија, а една од причините за тоа леж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg