Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-09-2023


Вечерва ќе имаме Супермесечина на јагодите – дали ќе се гледа кај нас и што значи тоа за хороскопот?

Под влијание на најголемата Месечина во 2022-ра година полесно ќе им кажете „збогум“ на работите и љубовните врски што веќе не ве исполнуваат. Што е Супермесечина на јагодите, кога ќе може да ја видиме и зошто така се нарекува?

vecherva-kje-imame-supermesechina-na-jagodite-shto-znachi-toa-za-horoskopot-01.jpg

Доколку дозволат временските услови, односно доколку нема облаци на небото вечерва ќе биде видлива Супермесечината на јагодите.

vecherva-kje-imame-supermesechina-na-jagodite-shto-znachi-toa-za-horoskopot-02.jpg

Сите астролози со нетрпение ја очекуваат новата полна Месечина. Вечерва (14.06.2022) нашиот природен сателит ќе биде најблиску до Земјата и тоа воедно ќе биде најголемата полна Месечина во 2022-та година, која уште се нарекува и Супермесечина на јагодите.

vecherva-kje-imame-supermesechina-na-jagodite-shto-znachi-toa-za-horoskopot-03.jpg

Оваа Супермесечина не е црвена, ниту има форма на јагода, а името го добила од Индијанците, бидејќи вообичаено се појавува во јуни, односно во периодот кога почнуваат да се берат шумските јагоди.

vecherva-kje-imame-supermesechina-na-jagodite-shto-znachi-toa-za-horoskopot-06.jpg

Според астролозите пак, полната Mесечина е периодот кога нештата што сме ги засадиле расцветуваат и покажуваат резултат.

vecherva-kje-imame-supermesechina-na-jagodite-shto-znachi-toa-za-horoskopot-04.jpg

За добро да го сфатите значењето на полната Месечина, доволно е само да си го замислите светот во прастарите времиња кога ноќе само небесните тела биле извор на светлина.

vecherva-kje-imame-supermesechina-na-jagodite-shto-znachi-toa-za-horoskopot-05.jpg

Кога природниот сателит на Земјата свети посилно од вообичаеното, нештата изгледаат појасно, почисто и полесно можете да направите разлика меѓу она што е правилно и она што е погрешно.

Тие ја означуваат кулминацијата и ослободувањето од непотребната енергија, па така ова е одличен период да се простите со нештата што повеќе немаат значење за вас.

Да им кажете „збогум“ на навиките, токсичните врски или да се ослободите од старите и дотраени предмети.

Исто така, овие ноќи честопати се исполнети со искушенија, забави и убави мигови.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Аполо 11“ никогаш не слета на Месечината, рамната Земја е факт – 5 најчести теории на заговор во вр... Вселената е бесконечна и многу би било чудно доколку сме сами во неа. Затоа, чес...
Зошто е црна и уште 7 прашања за вселената (и животот на астронаутите) што сигурно си ги имате поста... Знаевте ли дека температурата на Месечината изнесува 120 степени Целзиусови кога...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg