Гравче со сланина за децата на Роналдо - Џорџина е и супер домаќинка и секси мајка (фото)

Џорџина Родригез сакаше да покаже дека не е само инфлуенсерка која се фали со скапата и луксузна облека и накит, туку дека ги шета своите деца и им вари грав. Но, и овој обид заврши неславно – повторно сите го коментираа само нејзиниот изглед.

djordjina-e-majka-za-primer-im-svari-grav-so-slanina-na-decata-pa-vo-provokativen-autfit-ja-prosheta-najmalata-kjerka-01.jpg

Партнерката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез, на Инстаграм сподели повеќе фотографии од нејзината најмала ќерка Бела Есмералда и нивната заедничка прошетка.

Во провокативен аутфит со кратки панталони, Џорџина покажа како изгледаат мирните прошетки со нејзиното најмало дете.

djordjina-e-majka-za-primer-im-svari-grav-so-slanina-na-decata-pa-vo-provokativen-autfit-ja-prosheta-najmalata-kjerka-02.jpg

Како што може да се види, Џорџина и Бела Есмералда биле заедно на прошетка со количка и куклите на девојчето, а таа мамеше воздишки со својот провокативен и секси изглед.

„Фази на ‘мирната’ прошетка“ – напиша Џорџина до фотките.

djordjina-e-majka-za-primer-im-svari-grav-so-slanina-na-decata-pa-vo-provokativen-autfit-ja-prosheta-najmalata-kjerka-04.jpg

Многумина коментираат дека Бела веќе е порасната и дека по малку наликува на нејзината мајка, а други, пак, велат дека не виделе ништо друго освен згодното тело на инфлуенсерката.

„Зошто не видов ништо друго освен тебе?“;

„Мама е во одлична форма“;

„Секси мама“ – стои во дел од коментарите.

djordjina-e-majka-za-primer-im-svari-grav-so-slanina-na-decata-pa-vo-provokativen-autfit-ja-prosheta-najmalata-kjerka-03.jpg

Според трети, пак, тоа што Бела Есмералда носи двојна количка е укажување почит кон нејзиното мртво братче кое почина на породување.

djordjina-e-majka-za-primer-im-svari-grav-so-slanina-na-decata-pa-vo-provokativen-autfit-ja-prosheta-najmalata-kjerka-05_1.jpg

Освен фотките од прошетката, Џорџина сподели и кратко видео на кое се гледа дека одлучила на децата да им свари гравче, со многу сланина и месо како додаток.

djordjina-e-majka-za-primer-im-svari-grav-so-slanina-na-decata-pa-vo-provokativen-autfit-ja-prosheta-najmalata-kjerka-05.jpg

Б. С. Б. | Црнобело / фото: Инстаграм

Би можело да ве интересира:

Го оставила за да ги оствари соништата – Кој е бившиот дечко на Џорџина Родригез, со кого била во вр... „Кога завршувавме со часови одевме во паркот и сонувавме. Зборувавме дека еден д...
На Кристијано Роналдо му е „преку глава“ од Џорџина: „По цел ден е на шопинг и само му ги троши пари... „Роналдо не е среќен. Џорџина по цел ден е на шопинг во трговските центри во Риј...
Како вежба Синди Крафорд за да биде во топ форма на 57 години? (видео) Светската манекенка Синди Крафорд и на 57 години изгледа совршено и има тело как...
Џорџина Родригез со масивен накит и чудни чевли сака да донесе гламур на Филмскиот фестивал во Венец... Џорџина Родригез со масивниот чокер ѓердан со скапоцени камења и овојпат сака да...
Мама е глава на семејството: Ријана објави први семејни фотки со синчето и партнерот – фановите се т... „Ова не е обична насловна, ова е семеен портрет“ – Ријана позираше со партнерот ...
Џорџина Родригез на Инстаграм среќна, во живо пак намќореста кога Роналдо ѝ се обраќа на одморот во ... „Што е првото нешто што го видовте?“ –  ги прашува твитерџиите Џорџина Родр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg