8 славни жени кои решија да станат мајки по 40-тата година

Хилари Свонк остана бремена на 48 години, Наоми Кемпбел доби син со сурогат мајка на 53 години... Кои познати дами решија да станат мајки по 40-тата година?

8-slavni-zheni-koi-reshija-da-stanat-majki-po-40-tata-godina-01.jpg

Последниве години бројот на жени кои решаваат да станат мајки по 40-тата година е значително зголемен.

Едни остануваат бремени по природен пат или со ин витро, други пак добиваат деца преку сурогат мајки и посвојување.

Некои испитувања покажале и дека децата кои ги родиле повозрасни жени се поздрави, повисоки и постигнуваат подобар успех на училиште.

Кои се славните жени кои станаа мајки по 40-тата година?

Хилари Свонк

Актерката Хилари Свонк откри дека е бремена на 48 години, во октомври 2022-ра. Таа и нејзиниот сопруг Филип Шнајдер добија близнаци во април 2023-та.

„Долго време посакував да останам бремена и да станам мајка“, изјави таа.

8-slavni-zheni-koi-reshija-da-stanat-majki-po-40-tata-godina-07_copy.jpg

Сандра Булок

Холивудската ѕвезда имаше 46 години кога првпат стана мајка, а го посвои момчето Луис.

Пет години подоцна, таа посвои и девојче - Лајла.

8-slavni-zheni-koi-reshija-da-stanat-majki-po-40-tata-godina-03.jpg

Наоми Кемпбел

Супермоделот Наоми Кемпбел стана мајка со сурогат на 50 години. Таа во 2021 година откри дека ја добила ќерката Валери.

На 53 години, во јануари 2023-та таа стана мајка вторпат, овој пат на момче.

8-slavni-zheni-koi-reshija-da-stanat-majki-po-40-tata-godina-08.jpg

Оливија Мун

Актерката на 41 година го доби првото дете со комичарот Џон Мулани.

„Тешко е, но пресреќна сум. Иако е чудно што чувствувам и среќа и страв одеднаш, не можам да бидам поблагодарна за овој подарок“, изјави таа.

8-slavni-zheni-koi-reshija-da-stanat-majki-po-40-tata-godina-04.jpg

Уште 4 славни дами на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Ќе ја научиш ли ќерка ти да не биде како тебе?“ – Парис Хилтон критикувана затоа што ќе снима реалн... „Ќе покажеш ли и колку дадилки имаш?“, „Како не ти е срам да се фалиш дека си до...
„Имав мозочен удар, не сум била на љубовен состанок 6 години“: Ретко појавување на Сузан Бојл од Bri... „Прекрасно е чувството што сум повторно овде. За мене е навистина посебно, бидеј...
Тргнала на фотосесија, завршила како секс робинка и била силувана од 6 мажи – Приказната на актеркат... „Помалку од два проценти од жените успеваат да побегнат од трговијата со бело ро...
Скандалозниот љубовен живот на Џоан Колинс: Првиот сопруг ја силувал, од петтиот е постара 31 година „Сите поранешни сопрузи беа со мене за пари. Единствено третиот не се збогати на...
Познати жени кои се маќеи (и ги сакаат децата на сопрузите како свои) „Кога се венчав во Вил, знаев дека и син му е дел од нашето семејство. Потоа нау...
Анџелина Џоли разочарана: Биолошката ќерка ѝ го сврте грбот – ќе се сели кај татко ѝ Шајло Џоли Пит во мај годинава ќе наполни 18 години, а планира да се пресели кај...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg