Најубавите парови на доделувањето на Греми 2024 (фото)

Дејвид Гета и девојката Џесика, Криси Тајген и Џон Леџенд, но и Мајли Сајрус со дечкото Макс со кого имаа слични фризури – Кои познати парови се појавија на 66-тото доделување на престижните Греми награди?

najubavite-parovi-na-dodeluvanjeto-na-gremi-2024-foto-01.jpg

Синоќа, (04.02) се одржа 66-тото издание на Греми наградите. На престижниот настан каде што се наградуваат најдобрите музичари од изминатата година присуствуваа најголемите ѕвезди од светот на шоу-бизнисот.

Тејлор Свифт, Бијонсе, па дури и Селин Дион се само дел од ѕвездите кои се појавија на црвениот тепих или застанаа на сцената.

А, дел од нив се појавија и со нивните партнери.

Најубавите парови на Греми 2024:

Бијонсе и Џеј Зи

najubavite-parovi-na-dodeluvanjeto-na-gremi-2024-foto-02.jpg

Софија Ричи и Елиот Греинџ

najubavite-parovi-na-dodeluvanjeto-na-gremi-2024-foto-03.jpg

Криси Тајген и Џон Леџенд

najubavite-parovi-na-dodeluvanjeto-na-gremi-2024-foto-04.jpg

Парис Хилтон и Картер Реум

najubavite-parovi-na-dodeluvanjeto-na-gremi-2024-foto-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Џон Сина (46) сака живот без деца: „Уживам и енергијата ја трошам на тоа да бидам најдобар сопруг“ „Навистина уживам во мојот живот. Благословен сум да правам и да видам работи, к...
Признанието за неверство на Дејвид Бекам, спуштените пантолони на Канје – Настани во шоу бизнисот шт... Двете бебиња на Парис Хилтон, разделбата на Меган Фокс и Машин Ган Кели, неплани...
2 години била во врска со неговиот најдобар другар, се венчале во Лас Вегас – Љубовта на Џон Бон Џов... „Со Доротеа имаме меѓусебна почит. Пораснавме заедно. И навистина си с...
8 светски ѕвезди кои не сакаат да имаат деца: „Никогаш немав амбиција да бидам родител“ Не сите луѓе сакаат да имаат деца, а тука се и некои од светските ѕвезди. Едни п...
Дејвид Бекам храни кокошки, Памела Андерсон суши облека: Фото докази дека и ѕвездите се „обични“ луѓ... Хју Грант служеше храна во ресторан, Мила Кунис и Ештон Кучер натоварени се симн...
Кендал Џенер без градник во проѕирен фустан, Деми Мур совршена на 61 година – Славните на Academy Mu... Криси Тајген гордо позираше со сопругот Џон Леџенд, а на настанот се појавија и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg