Викторија Бекам танцува со снаата на јахта, Кејт Бекинсејл во болница – Ѕвездите го празнуваа католичкиот Велигден

Некои празнуваа во домашна атмосфера, некои беа на плажа, а некои и во болница – што правеа светските ѕвезди за католичкиот Велигден?

viktorija-bekam-tancuva-so-snaata-na-jahta-kejt-bekinsejl-vo-bolnica-dzvezdite-go-praznuvaa-katolichkiot-veligden-01.jpg

Во неделата (31.03), католиците го празнуваа Велигден, а бројни холивудски ѕвезди споделија фотки по повод празникот.

Како и кај нас, и тие одбираат да го поминат денот со семејството, иако можеби со по малку различни традиции.

Некои празнуваа во домашна и интимна атмосфера, некои се собраа со поширокото семејството, а некои одлучија да го поминат празникот на јахта.

Како познатите личности го поминаа католичкиот Велигден?

Бекамови, заедно со децата и снаата Никола Пелц, беа на јахта во Мајами. Викторија и Никола споделија и видео на кое танцуваат.

View this post on Instagram

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

View this post on Instagram

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Парис Хилтон ги почести фановите со велигденска фотосесија со синчето Феникс.

Подоцна сподели и фотки со синчето и сопругот во нивната градина.

https://www.instagram.com/parishilton/p/C5NROsvuiGQ/?hl=en&img_index=1

Кејт Бекинсејл го помина Велигден во болница, но не откри со каков проблем се соочува.

https://www.instagram.com/p/C5Kk-1sryXt/?hl=en&img_index=1

И Пи Диди го одбележа празникот среде истрагата против него, а на Инстаграм сподели фотки со 1-годишната ќерка. Но, ги исклучил коментарите на објавата.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

18 ѕвезди за кои (најверојатно) не знаете дека се роднини Некои ѕвезди не само што ги врзува работата, туку и роднинските врски. Дали сте ...
Познати жени кои се маќеи (и ги сакаат децата на сопрузите како свои) „Кога се венчав во Вил, знаев дека и син му е дел од нашето семејство. Потоа нау...
Македонски и светски ѕвезди кои станаа родители во 2023 година Ријана го доби вториот син, додека Пере од „Нокаут“ ја доби четвртата ќерка – ко...
10 светски ѕвезди кои биле во врска и со мажи и со жени Некои од најголемите светски ѕвезди не кријат дека ги привлекуваат и двата пола,...
Џорџина го покажа секси задникот додека ги вежба децата на Роналдо – по стапките на тато од мали ноз... 6-годишните близнаци кои Роналдо ги доби од сурогат, очигледно мора да се во фор...
16 ѕвезди кои изгледале „обично“ пред да станат славни (фото) Од Метју Меконахи, преку Џенифер Анистон, до Џон Леџенд и Бруно Марс - како изгл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg