Се сеќавате на слепата Есмералда? Еве како изгледа денес (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Се сеќавате на слепата Есмералда? Еве како изгледа денес (фото)

Кон крајот на 90-те Есмералда беше голема ѕвезда на овие простори, а главната улога која ја толкуваше Летисија Калдерон беше жена за воодушевување.

se-sekavate-na-slepata-esmeralda-eve-kako-izgleda-denes-foto-01.jpg

Мексиканската теленовела раскажуваше приказна за слепото девојче кое имаше неизмерна среќа и љубов, и покрај тажниот сплет на животни околности.

se-sekavate-na-slepata-esmeralda-eve-kako-izgleda-denes-foto-02.jpg

На кратко, потсетете се на најавата која со нетрпение ја очекувавте:

Прекрасната Мексиканка која го толкуваше главниот лик на Есмералда, денес има 47 години и по малку бурен живот зад себе. До неодамна, се шпекулираше дека била зависник од кокаин, но за среќа на време се излечила.

Без оглед на нејзината животна приказна, многумина тврдат дека Летисија дури по 17 години изгледа многу подобро од претходно.

Таа има 2 сина, а кариерата ја продолжи како актерка во мексикански сапуници.

Погледнете на следната страна како изгледа денес слепата Есмералда:Би можело да ве интересира:

15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме ка...
Што правеле најуспешните жени кога имале само 20 години? Никој од нас не може уште на почетокот на својот живот да знае која е неговата ц...
Што прави Шакира за да изгледа толку добро на 40 години? Се чини дека славната пејачка од Колумбија, Шакира, го пронашла еликсирот на мла...