Кристијано Роналдо се прошета низ Мадрид преправен како бездомник

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е снимен во главниот град на Шпанија, облечен како бездомник со перика и мустаќи. Неговата цел била да израдува некое детенце со тоа што ќе му подари потпишана фудбалска топка.

kristijano-ronaldo-kako-bezdomnik-01

Со оглед на тоа што се знае каква фама би настанала кога тукутака би се прошетал во јавност, решил да се маскира како бездомник.

Кој не би посакал вакво изненадување од омилената фудбалска ѕвезда?

Би можело да ве интересира:

На 90 години позира гламурозно, Елвис го нарече „аматер во кревет“ – Која е скандалозната холивудска... Холивудската актерка Рита Морено на 90 години направи фотосесија и покажа дека с...
Ги терала Џиџи и Бела да гладуваат и уште 5 причини зошто Јоланда Хадид е ужасна мајка Во средношколските денови, Бела Хадид имала анорексија, а многумина сметаат дека...
Роналдо со трогателен потег кон починатиот син - му го посвети првиот гол по враќањето на фудбалскии... Кристијано Роналдо се појави на фудбалскиот терен за првпат по смртта на неговио...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg