Бијонсе приреди спектакл на Coachella 2018 (фото)


Бијонсе приреди спектакл на Coachella 2018 (фото)

Минатата година Бијонсе го откажа настапот на Coachella заради бременоста со близнаците, но оваа година докажа дека чекањето се исплатеше.

beyonce priredi spektakl na coachella 2018 001

36-годишната Бијонсе на сцената се појави во металик костим во египетски стил, повторно обединувајќи ги Destiny’s Childs за време на настапот. Заедно со Џеј Зи пак, ја изведоа Deja Vu.

Неколку-минутниот енергичен спектакл на Бијонсе низ фотки:

Би можело да ве интересира:

Длабоко деколте и тон накит: Бијонсе се дотера за концерт на Бруно Мар... Бијонсе не ужива само во своите настапи и концерти, туку и како дел од публиката...
Зошто Кајли Џенер ја криеше бременоста? Ријалити ѕвездата со месеци ја криеше убавата вест од фановите, но експертите тв...
Зошто Бијонсе и Соланж Ноулс посетувале психолог кога биле деца? Посетата на психолог е сосема во ред и примерот што го раскажува мајката на Бијо...