Најдобрите пред и потоа фотки од славните кои го прифатија „10YearChallenge“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Шанкерка 25-04-2019


Најдобрите пред и потоа фотки од славните кои го прифатија „10YearChallenge“

На социјалните мрежи постојано кружат различни предизвици, а најновиот го прифатија и славните.

najdobrite-pred-i-potoa-fotki-od-slavnite-koi-go-prifatija-10yearchallenge-01.jpg

Се работи за предизвикот кој најмногу се прошири на Инстаграм и Твитер познат како „10YearChallenge“.

Па, доколку не ви беше јасно зошто Инстаграмот ви е полн со фотки со овој хаштаг, очекувајте уште повеќе да се прошири, бидејќи буквално сите го прифаќаа.

Дури и славните личности го прифатија овој предизвик и на социјалните мрежи објавија постови со две фотки од нив една до друга, преку кои покажуваат која е разликата од пред 10 години до сега.

Некои од нив „процветале“, други, останале сосема исти, а има и такви како Кејтлин Џенер, каде веројатно има најголема, оригинална разлика...

Во продолжение погледнете дел од фотките на славните од „10YearChallenge“:

Џенет Џексон

Елен Деџенерис

Ники Минаж

View this post on Instagram

🤪😅

A post shared by Barbie® (@nickiminaj) on

Џенифер Лопез

Габриел Јунион

Џесика Бил

Тајра Бенкс

Ен Хатавеј

Кејт Хадсон

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Фотки од првиот роденден на Чикаго Вест со тема „Алиса во земјата на ч... Пред десетина дена, Ким Кардашијан и Канје Вест организираа забава за првиот род...
Славните мајки откриваат како да се вратите во форма по породувањето Иако има многу трудници кои успеваат да ја одржат својата форма и да не качат мн...
Еминем е трезен 10 години, Бредли Купер – 14 години: Ѕвезди кои се отк... Додека постојат ѕвезди како Блејк Лајвли и Џенифер Хадсон кои воопшто не пијат а...