„Се срамам“ - колку години затвор ѝ се закануваат на „очајната домаќинка“?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Се срамам“ - колку години затвор ѝ се закануваат на „очајната домаќинка“?

Таа беше уапсена во март и сега за првпат проговори за своето нелегално дело и ја призна вината. Фелисити Хофман може да добие и до 20 години затвор.

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-01.jpg

Фелисити Хофман, актерката позната по серијата „Desperate Housewives“, се изјасни за виновна по обвинението за измама и мито на тестови за резултати за колеџ.

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-03.jpg

Таа беше меѓу 14-те родители кои одлучија да ја признаат вината. По ова ќе следува сослушување, па одредување на казна за секој од нив.

Максималната казна за обвинувањата на Хофман е 20 години, 3 години условна казна и парична казна од 250.000 долари.

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-05.jpg

Актерката е обвинета дека е дел од заговор за лажирање на SAT резултатите во декември 2017 година на нејзината ќерка.

Таа изјави дека на некој начин ја „издала“ својата најстара ќерка Софија со тоа што платила 15.000 долари за некој друг да полага место неа и да има подобри SAТ резултати и со тоа можност да влезе на подобар колеџ.

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-03.jpg

Ја прифати вината, изјави дека чувствува одговорност за своите постапки и се срами од нив. Таа му се извини на своето семејство, но и на сите ученици кои вредно учат секој ден за да влезат на колеџ и на нивните чесни родители кои се жртвуваат за да им дадат поддршка.

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-09.jpg

Хофман вели дека ќерка ѝ не знаела ништо за нејзиниот потег.

Ова е нејзиното прво јавно обраќање од апсењето во март. Сопругот на Хофман, актерот Вилијам Х. Мејси, не беше обвинет во случајот.

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-10.jpg

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-06.jpg

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-04.jpg

Изјавата на Хофман:

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-11.jpg

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-08.jpg

se-sramam-kolku-godini-zatvor-i-se-zakanuvaat-na-ochajnata-domakjinka-07.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...
Еминем е трезен 10 години, Бредли Купер – 14 години: Ѕвезди кои се отк... Додека постојат ѕвезди како Блејк Лајвли и Џенифер Хадсон кои воопшто не пијат а...
По 15 години молк, мajката на Кејт Мидлтон го даде првото интервју - к... Мајката на Кејт и Пипа Мидлтон го даде првото интервју и проговори за тоа колку ...