20 години постар сопруг, со бикини до Тони Блер: Факти за љубовницата на принцот Вилијам
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


20 години постар сопруг, со бикини до Тони Блер: Факти за љубовницата на принцот Вилијам

Принцот Вилијам ја изневери Кејт Мидлтон со нејзина пријателка, кружат гласини со месеци. Која е Роуз Хенбери?

20-godini-postar-soprug-so-bikini-do-toni-bler-fakti-za-ljubovnicata-na-princot-vilijam-01.jpg

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон имаа свадба од бајките и се родители на 3 дечиња, но според гласините нивниот брак минува низ криза поради наводното неверство на Вилијам со Роуз Хенбери.

Веќе со месеци низ американските медиуми осамнуваат информации за неверството на Вилијам, додека пак британските медиуми од почит кон кралското семејство ја прескокнуваат оваа тема.

Ваква драма во палатата немало од времето кога принцот Чарлс ја изневеруваше принцезата Дијана.

Инаку, Кејт и Роуз биле пријателки, но откако Вилијам имал афера со неа тие ги заладиле односите.

20-godini-postar-soprug-so-bikini-do-toni-bler-fakti-za-ljubovnicata-na-princot-vilijam-02.jpg

Која е Роуз Хенбери?

Нејзината титула е Марикзата од Колмондели и таа постојано е дел од кралските случувања.

20-godini-postar-soprug-so-bikini-do-toni-bler-fakti-za-ljubovnicata-na-princot-vilijam-05.jpg

Таа е омажена за многу постар и побогат маж од неа, кој има богатство проценето на 100 милиони долари. Станува збор Дејвид Џорџ Филип Колмондели, 7-миот Маркиз од Колмондели.

20-godini-postar-soprug-so-bikini-do-toni-bler-fakti-za-ljubovnicata-na-princot-vilijam-09.jpg

Со сопругот се запознала во 2003-та година, на одмор во Италија.

20-godini-postar-soprug-so-bikini-do-toni-bler-fakti-za-ljubovnicata-na-princot-vilijam-10.jpg

Во 2009 година кога Роуз имала само 25 години била објавена свршувачката, наредниот ден откриле дека очекуваат дете, а денот потоа стапиле во брак.

20-godini-postar-soprug-so-bikini-do-toni-bler-fakti-za-ljubovnicata-na-princot-vilijam-08.jpg

Без разлика на сопругот, и самата Роуз имала поврзаност со кралското семејство бидејќи нејзината баба Лејди Елизабет Лонгман била блиска пријателка со кралицата. Всушност, баба ѝ била деверица на Елизабета на свадбата со принцот Филип.

20-godini-postar-soprug-so-bikini-do-toni-bler-fakti-za-ljubovnicata-na-princot-vilijam-04.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тој ѝ е 5-ти сопруг по ред, 15 години помлад и 17 cm понизок: Факти за... Брижит Нилсен е доказ дека во љубовта нема правила. Таа имаше романси со некои о...
Како принцот Чарлс ѝ го скрши срцето на Дијана веднаш по раѓањето на Х... Неговиот наводно шеговит коментар бил почетокот на крајот на нивниот брак... ...
Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...