11 фото докази што сè работат асистентите на ѕвездите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


11 фото докази што сè работат асистентите на ѕвездите

Од местење на чевлите на ѕвездите до држење на храната и организирање на патувањата, кои се нивните обврски?

11-foto-dokazi-shto-se-rabotat-asistentite-na-dzvezdite-01.jpg

Да се биде личен асистент на некоја од холивудските ѕвезди звучи како сон, но дали е навистина така?

Тие се појавуваат на најважните светски настани и земаат добри плати, но кај нив не е сè така мед и млеко.

Како изгледа работата на асистентите на ѕвездите:

Модели за снимање

Асистентот на Џаред Лето држи глава копија на неговата за снимање на видео.

https://www.instagram.com/p/ByGHZnRAMrw/?utm_source=ig_embed

Исхрана

Кети Пери за снимањето на еден од спотовите не можеше да мрда со часови, па ја хранеа асистентите.

11-foto-dokazi-shto-se-rabotat-asistentite-na-dzvezdite-02.jpg

Шминкери

Асистентката на Роби Вилијамс набљудува како изгледа ѕвездата на камера и му ја поправа шминката.

11-foto-dokazi-shto-se-rabotat-asistentite-na-dzvezdite-03.jpg

Местачи на чевли

11-foto-dokazi-shto-se-rabotat-asistentite-na-dzvezdite-04.jpg

Држачи на храна/пијалаци

Софија Вергара е една од ѕвездите со најмногу барања, нејзината асистентка наводно морала да работи без слободни денови.

11-foto-dokazi-shto-se-rabotat-asistentite-na-dzvezdite-05.jpg

Дадилки

Асистентката на Мадона се грижи за нејзиното посвоено дете.

11-foto-dokazi-shto-se-rabotat-asistentite-na-dzvezdite-06.jpg

Уште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како изгледа сестрата на Јелена Ѓоковиќ? (фото) Таа е прекрасна црнокоса, која не обожава многу да биде во фокусот на јавноста. ...
Славни личности на кои годините не им можат ништо (фото) Најголемата желба на жените е засекогаш да изгледаат младолико и никогаш да не о...
Меланија Трамп и Брижит Макрон се главни помеѓу првите дами на Самитот... Се поздравија со бакнеж во образ и фатени за рака се упатија кон останатите дами...