Федерер и Мирка се заедно 19 години, но таа има тајна која вешто ја криела и од него и од јавноста


Федерер и Мирка се заедно 19 години, но таа има тајна која вешто ја криела и од него и од јавноста

Роџер Федерер остана поразен на Вимблдон, но поддршката на Мирка е тука исто како да е победник.

federer-i-mirka-se-zaedno-19-godini-no-ima-tajna-koja-vesto-ja-kriela-i-od-nego-i-od-javnosta-01.jpg

Мирка е една од највпечатливите и највлијателни личности во Швајцарија, како сопруга на Роџер.

Мирослава е родена во Словачка, а кога имала само 2 години нејзините родители се преселиле во Швајцарија. Како тинејџерка почнала да се занимава со тенис, а веќе до 2002-ра година била професионална тенисерка.

Славниот тенисер го запознала на Олимписките игри во Сиднеј во 2000-та година.

federer-i-mirka-se-zaedno-19-godini-no-ima-tajna-koja-vesto-ja-kriela-i-od-nego-i-od-javnosta-05.jpg

Набрзо запловиле во врска, но Мирка извесно време криела една тајна и од него и од јавноста.

Во моментот кога го запознала Роџер, била верена за пребогат арапски султан. Дури подоцна дознал и Роџер.

federer-i-mirka-se-zaedno-19-godini-no-ima-tajna-koja-vesto-ja-kriela-i-od-nego-i-od-javnosta-04.jpg

Приказната за веридбата со арапскиот султан многумина не ја знаеја до минатата година, а истата ја раскинала во моментот кога сфатила дека е заљубена во Федерер.

Во 2009-та година со Федерер го кажаа судбоносното „да“, а бракот е крунисан со четири дечиња.

federer-i-mirka-se-zaedno-19-godini-no-ima-tajna-koja-vesto-ja-kriela-i-od-nego-i-od-javnosta-02.jpg

federer-i-mirka-se-zaedno-19-godini-no-ima-tajna-koja-vesto-ja-kriela-i-od-nego-i-od-javnosta-03.jpg

federer-i-mirka-se-zaedno-19-godini-no-ima-tajna-koja-vesto-ja-kriela-i-od-nego-i-od-javnosta-06.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моментот кога принцот Вилијам се соочи со Хари за Меган Маркл Кога почна тензијата? Кои зборови на Вилијам принцот Хари ги сфати како напад вр...
На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...
Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...