Како изгледале на 20 години Меган Маркл и уште 7 кралски членови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


Како изгледале на 20 години Меган Маркл и уште 7 кралски членови

Принцот Хари обожаваше луди забави кога имаше 20 години. На 34 тој е посветен на семејството и филантропијата.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-01.jpg

Некои членови на кралското семејство потекнуваат од стари кралски лози, додека други му се приклучија на клубот подоцна во животот.

Што правеа и како изгледаа членовите на кралското семејство во 20-тите години?

Елизабета кога стана кралица на 25 години.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-08.jpg

Сега таа има 93 години.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-07.jpg

Принцот Филип ја започна кралската кариера во 1947 година, кога неговата сопруга стана кралица.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-13.jpg

Денес тој има 98 години.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-14.jpg

Принцот Чарлс првпат облече воена униформа на 20 години.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-09.jpg

Неодамна тој го прослави 70-тиот роденден.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-02.jpg

Принцезата Дијана имаше 20 години кога се омажи со принцот Чарлс.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-03.jpg

Таа почина во сообраќајна незгода на 36 години.

kako-izgledale-na-20-godini-megan-markl-i-ushte-7-kralski-chlenovi-17.jpg

Уште 4 кралски припадници на следната страна...Би можело да ве интересира:

Сите кралски правила кои Меган Маркл мора да ги следи откако стана војвотка Меган Маркл конечно официјално стана дел од британското кралско семејство, по сп...
Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
Како Меган Маркл и принцот Хари му се најдоа на мета на Доналд Трамп? Американскиот претседател се огласи на Твитер дека нема да им плаќа обезбедување...