Како изгледала „жената-мачка“ пред да се навлече на пластични операции?


Како изгледала „жената-мачка“ пред да се навлече на пластични операции?

79-годишната Џослин Вилденштајн стана пример за претерување со пластичната хирургија, а нејзиното лице може да го препознае речиси секој. На повеќето таа им е позната како „жена мачка“, а зад нејзиното необично лице се крие исто необична приказна.

kako-izgledala-zhenata-machka-pred-da-se-navleche-na-operacii-01.jpg

Џослин почнала со операциите во нејзините 20-ти бидејќи се плашела дека нејзиниот сопруг, милијардерот Алек Н. Вилденштајн, ќе ја остави.

Бидејќи Алек бил опседнат со големите мачки, таа решила да се претвори во една.

Сепак, Џослин ги демантираше овие гласини и има изјавено дека трансформациите ги направила само за себе. Таа има направено затегнување на лицето најмалку 7 пати и драстична реконструкција на очите.

 Истовремено, има направено полнење на усните, образите и брадата со колаген.

За жал, нејзиниот брак со Алек сепак се распаднал откако го фатила во креветот со 19-годишна манекенка. Разводот бил навистина бурен, а наводно, Алек дури и ѝ се заканувал на Џослин со пиштол. Целиот развод траел 2 години, а после него Џослин станала побогата за милијарда долари.

Покрај тоа, неа воопшто не ѝ е грижа што другите ја нарекуваат со погрдни зборови.

„Кога ќе се погледнам во огледалото, за мене сум преубава. Имам лице какво што сакав.“

Благодарение на интернетот, денес можеме да погледнеме фотографии од Џослин кога била млада и кога немала направено операции. Без сомнение, нејзината убавина ќе ве изненади.

kako-izgledala-zhenata-machka-pred-da-se-navleche-na-operacii-03.jpg

Пред неколку години Џослин повторно се најде на суд, овој пат поради нејзиниот партнер, канадскиот дизајнер Лојд Клајн. Таа го изгребала на лицето со ножици и му истурила врел восок. Сепак, денес парот е верен и според некои извори, тие се повљубени од кога било.

https://www.instagram.com/p/Bw5udwtlG5_/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

🍁🍂🍁

A post shared by Jocelyn Wildenstein Fan Page (@jocelyn_wildenstein_fan_page) on

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бил Гејтс јаде бургери, а Барак Обама лосос: Што ручаат познатите? Сигурно и вие како и сите останати, некогаш сте помислиле дека славните и богати...
Од бунтовник до најголем хуманитарец и мајка: Животната приказна на Анџелина Џоли Глумицата минала низ трновит пат. Од животот во сиромаштија и семјство на развед...
Невозвратена љубов: Ѕвезди кои добиле „корпа“ од други ѕвезди Постои ли жена што може да му одолее на Џорџ Клуни? Да. Нејзиното име е Ева Лонг...

Најчитани неделава