Први фотки од свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо


Први фотки од свадбата на Рафаел Надал и Мариа Перељо

По 14-годишна врска, Рафаел Надал и Мариа Перељо се венчаа во Шпанија, во тврдината која важи за најскап приватен имот во земјата.

prvi-fotki-od-svadbata-na-rafael-nadal-i-maria-pereljo-01.jpg

Во јануари 2019-та, тениската ѕвезда ја запроси својата долгогодишна девојка, Мариа Перељо - Мари, а сите со нетрпение ја очекуваа раскошната свадба.

Рафаел и Мари се венчаа во Мајорка во тврдината La Fortaleza, која важи за најскапиот приватен имот во Шпанија моментално.

prvi-fotki-od-svadbata-na-rafael-nadal-i-maria-pereljo-03.jpg

prvi-fotki-od-svadbata-na-rafael-nadal-i-maria-pereljo-04.jpg

На свадбата присуствуваа многу познати гости, помеѓу кои поранешниот крал на Шпанија, Хуан Карлос Први, Дејвид Ферер со сопругата Марта Торнел, поранешната аргентинска, тениска ѕвезда Хуан Монако, Фелисијано Лопез и останати ѕвезди кои фановите ги поздравуваа по улиците.

Во изминатиот период се шпекулираше дека на листата на гости ќе се најде и Федерер, но тенисерот ги демантираше гласините и изјави дека има други планови за викендов. 

Иако свадбата се одвиваше во голема тајност и беа забранети фотографии, сепак папараците успеаја да уловат неколку фотки од парот, а беше откриен и дизајнот на венчаницата на Мари. 

Први фотки од свадбата на парот:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Први фотки од „генералната проба“ пред свадбата на Џастин Бибер и Хејли Џастин и Хејли со глисер пристигнаа на нивната коктел забава која ја организираа...
Боса и без шминка - Фотки од „втората свадба“ на Хајди Клум (46) и Том Каулиц (29) во Капри, Италија Откако во февруари тајно се венчаа, германскиот супермодел и 17 години помладото...
Првиот кралски настан на Меган Маркл по раѓањето на синот Арчи (фото) Каков подарок доби Меган Маркл по повод раѓањето на синот и како изгледаше по пр...