По наредба на Канје, Ким го промени стилот и се облекува во широка и слоевита облека (фото)


По наредба на Канје, Ким го промени стилот и се облекува во широка и слоевита облека (фото)

Откако целосно се посвети на црквата и верата, Канје почна да ја критикува Ким дека се облекува многу секси, па сега таа го промени стилот и сега носи широка и слоевита облека.

po-naredba-na-kanje-kim-go-promeni-stilot-i-se-oblekuva-vo-shiroka-i-sloevita-obleka-foto-01.jpg

Канје Вест низ годините постојано имаше замерки за стилот на Ким, но сега изгледа таа сериозно ги сфати неговите „наредби“.

Во последниов период, тој е многу фокусиран кон верата и секоја недела настапува на црковна миса, а со тоа, веројатно уште повеќе му се промениле гледиштата.

Неделава, Ким откри дека тој ѝ кажал да престане да покажува толку многу голотија со нејзините секси аутфити и дека треба да се покрива повеќе, па 39-годишната ѕвезда изгледа го послуша.

Таа беше забележана како излегува со него од хотел во Њујорк, облечена во широки кожени панталони и огромна јакна, комбинирано со чизми кои не се својствени за нејзиниот стил.

За Ким очигледно компромисот е тајната за среќен брак – погледнете го нејзиниот нов стил:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким им се придружи на Кортни и бившиот - со децата на одмор во Костарика (фото) Ким Кардашијан со ќеркичката Норт им се придружи на Кортни и нејзиниот бивши, Ск...
Ким и Канје станаа родители по четврти пат – добија дете од сурогат мајка Во шоуто на Елен, Кортни ја откри веста дека сурогат мајката на Ким заминала на ...
Ким Кардашијан објави фотка од мајка ѝ Крис Џенер во бикини и ги разбесни твитерџиите „Да се биде слаб не е цел, да се биде самоуверен во својата кожа по породувањето...

Најчитани неделава