Меланија Трамп повторно „падна“ на шармот на Макрон (фото)


Меланија Трамп повторно „падна“ на шармот на Макрон (фото)

Меланија Трамп изгледа е во одличен однос со сите машки светски лидери, а на приемот кај кралицата, изгледаше прилично блиско со Макрон и зрачеше со елеганција во жолта комбинација.

elegantnata-melanija-povtorno-padna-na-sharmot-na-makron-na-priem-kaj-kralicata-foto-01.jpg

Во јуни годинава, Меланија уживаше во бакнежот за поздрав со францускиот претседател Емануел Макрон, а подоцна во август, се стопи пред шармот на канадскиот премиер Џастин Трудо.

elegantnata-melanija-povtorno-padna-na-sharmot-na-makron-na-priem-kaj-kralicata-foto-02.jpg

elegantnata-melanija-povtorno-padna-na-sharmot-na-makron-na-priem-kaj-kralicata-foto-03.jpg

Првата дама на САД е во добар однос со лидерите, а сега повторно покажа дека е блиска со Макрон, водејќи се по фотките од Лондон и насловите на светските медиуми.

Заедно со нејзиниот сопруг, Доналд Трамп, таа присуствуваше на приемот кај кралицата Елизабета, облечена во впечатливa жолтa креација на Valentino, комбинирана со виолетови штикли.

Првата дама зрачи со елеганција каде и да се појави, па не е ни чудо што лидерите уживаат кога ќе се сретнат со неа.

Меланија и Доналд на средба со кралицата Елизабета и други лидери од светот:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Кралицата Елизабета носи пари со себе само еден ден во неделата? Не е тајна дека најпознатата кралица во светот, Кралицата Елизабета, има многу п...
Меланија Трамп и Брижит Макрон одржаа модна лекција на средбата во Париз Во елегантни костими во темни бои првите дами на САД и Франција изгледаа беспрек...
Меланија Трамп и Брижит Макрон се главни помеѓу првите дами на Самитот Г7 (фото) Се поздравија со бакнеж во образ и фатени за рака се упатија кон останатите дами...

Најчитани неделава