Нови фотки од Адел со -40kg: Како се трансформираше пејачката низ годините?


Нови фотки од Адел со -40kg: Како се трансформираше пејачката низ годините?

На забавата по Оскарите Адел изгледаше прекрасно, а сега го покажа телото и во спортска облека – како се трансформираше пејачката?

novi-fotki-od-adel-so-40kg-kako-se-transformirashe-pejachkata-niz-godinite-01.jpg

На почетокот на годината Адел ја покажа својата нова фигура, кога се појавија фотки од неа на плажа на кои е речиси непрепознатлива со 19 килограми помалку.

novi-fotki-od-adel-so-40kg-kako-se-transformirashe-pejachkata-niz-godinite-02.jpg

31-годишната Адел активно слабееше со диета и многу активност, а според изворите, нејзиниот вкупен резултат е - минус 45 килограми.

На забавата по Оскарите, која ја организираа Џеј Зи и Бијонсе, излезе фотка од Адел, на која изгледа прекрасно, облечена во тесен фустан со леопардски принт.

Сега, повторно излезе нова фотка од пејачката, обелечена во спортски аутфит на која може да се забележи детално нејзината трансформација.

novi-fotki-od-adel-so-40kg-kako-se-transformirashe-pejachkata-niz-godinite--03.jpg

Таа е вистински пример дека кога сакате да ја добиете најдобрата и најздравата верзија од себеси - возможно е да се успее!

Од елегантно пополнета до непрепознатливо слаба – трансформацијата на Адел низ годините:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нови фотки од синчето на Тамара Тодевска Нашата евровизиска претставничка е горда мајка на Хана и Дарен и постојано прика...
Ѕвезди на кои треба да им се забрани Фотошоп И славните понекогаш сакаат да го прикажат нивниот живот на социјалните мрежи ка...
Адел го чепка носот, Бритни Спирс грицка нокти: Што прават славните кога никој не ги гледа? Како и сите останати луѓе, така и славните личности имаат по некоја слабост од к...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава