Отворени врски и бракови - Познати парови кои не практикуваат традиционална љубов
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Отворени врски и бракови - Познати парови кои не практикуваат традиционална љубов

Отворените врски и бракови се сè уште табу тема, но некои познати личности не се плашат јавно да признаат дека претпочитаат неконвенционална љубовна врска во која има простор за повеќе луѓе. 

Otvoreni vrski i brakovi Poznati parovi koi ne praktikuvaat tradicionalna ljubov 01

Ова се познати парови кои не практикуваат традиционална љубов:

Мо'Ник и Сидни Хикс

Оскаровката Мо’ник и нејзиниот сопруг се познаваат од раното детство, а се венчаа во 2006 година. Актерката призна дека неконвенционална љубовна врска била нејзина идеја, а не на сопругот. „Сега, после толку години, можам да кажам дека нашиот брак се разви во прекрасна врска без тајни.“

Otvoreni vrski i brakovi Poznati parovi koi ne praktikuvaat tradicionalna ljubov 02

Итан Хок и Рајан Шоухус

Американскиот актер бил во брак со Ума Турман од 1998 до 2005 година. Причината за нивниот развод била Рајан Шоухус, дадилката која се грижела за децата на славната двојка, со која Итан се оженил во 2008 година.

„Сексуалната верност можеби не е единствената работа врз која се засноваат нашите односи“, смета Итан.

Otvoreni vrski i brakovi Poznati parovi koi ne praktikuvaat tradicionalna ljubov 03

Вил Смит и Џејда Пинкет Смит

Познатиот холивудски пар е во брак од 1997 година. Пред неколку години, Џејда решила јавно да ги коментира гласините за нивниот отворен брак. „Сè додека Вил може да се погледне во огледало и да биде добар со самиот себе, не ми пречи.“

Otvoreni vrski i brakovi Poznati parovi koi ne praktikuvaat tradicionalna ljubov 04

Доли Партон и Карл Томас Дин

Американската пејачка и нејзиниот сопруг се во брак од 1966 година. Доли јасно кажала што мисли за моногамија. Вака функционира нејзиниот брак:

„Моногамијата е една од најпреценетите доблести. Моногамија е монотонија. За нас е добро ако имаме некој друг. Но не сакам да знам дали е тој е со некого, и тој не сака да знае дали јас сум со некого.“

Otvoreni vrski i brakovi Poznati parovi koi ne praktikuvaat tradicionalna ljubov 05

Тилда Свинтон и Сандро Коп

Британската актерка го задржува својот приватен живот подалеку од јавноста, но се знае дека долго време е во брак со шкотскиот уметник Џон Бирн, со кого има две деца. Потоа, во 2004 година, младиот германски уметник Сандро Коп влезе во нејзиниот живот и дом. Поточно, откако ја започнала љубовната врска, Сандро се преселил во нејзината куќа.

Оваа неконвенционална мала заедница ги изненади луѓето, но главните актери на оваа атипична љубовна приказна не гледаат ништо необично во неа.

Otvoreni vrski i brakovi Poznati parovi koi ne praktikuvaat tradicionalna ljubov 06

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати мажи кои се посекси со брада Некои мажи со брада изгледаат како митски богови, а други како самоуверени мачо ...
Познати личности за кои не сте знаеле дека се роднини Сите знаеме дека згодните Лиам и Крис Хемсворт се браќа или дека Кели Роуланд ѝ ...
Познати парови кои си личат како да се брат и сестра Без разлика дали станува збор за сините очи или за идентичната насмевка, тие нев...

Спонзорирани линкови: