Во корона кризата Анџелина Џоли мисли на гладните дечиња - донираше 1 милион долари


Во корона кризата Анџелина Џоли мисли на гладните дечиња - донираше 1 милион долари

Oколу Анџелина Џоли отсекогаш имало контроверзии, но едно е сигурно кога е во прашање помагањето на другите и хуманитарната работа, таа е царица.

vo-korona-krizata-andjelina-djoli-misli-na-gladnite-dechinja-donirashe-1-milion-dolari-01.jpg

Анџелина Џоли години наназад е активна со хуманитарната работа, а и сега во време на корона кризата таа не заборави на дечињата кои поради пандемијата не одат на училиште периодов, а со тоа и немаат пристап до оброк.

Таа донираше 1 милион долари за организацијата „No Kid Hungry“, која собира финснсиски средства за помош на децата од семејства со многу слаби приходи.

vo-korona-krizata-andjelina-djoli-misli-na-gladnite-dechinja-donirashe-1-milion-dolari-03.jpg

44-годишната актерка вели дека многу од овие деца зависеле од здравите оброци кои ги добивале на училиште, па сега не смее да заборавиме на нив.

Оваа организација прави напори да помогне на што повеќе дечиња во светот.

Прочитајте и 15 ужасни работи кои Анџелина Џоли му ги правеше на Бред Пит!

vo-korona-krizata-andjelina-djoli-misli-na-gladnite-dechinja-donirashe-1-milion-dolari-08.jpg

vo-korona-krizata-andjelina-djoli-misli-na-gladnite-dechinja-donirashe-1-milion-dolari-06.jpg

vo-korona-krizata-andjelina-djoli-misli-na-gladnite-dechinja-donirashe-1-milion-dolari-05.jpg

vo-korona-krizata-andjelina-djoli-misli-na-gladnite-dechinja-donirashe-1-milion-dolari-04.jpg

vo-korona-krizata-andjelina-djoli-misli-na-gladnite-dechinja-donirashe-1-milion-dolari-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Анџелина Џоли позира во неглиже и бањарка на балкон во Париз Облечена во неглиже и бањарка, Анџелина Џоли е префинета дама на балкон во Париз...
Анџелина Џоли во широк фустан и влечки на шопинг со ќерката Вивиен (фото) Периодов таа е зафатена со работа на последниот филм, но успева да најде време з...
Сосема нормално детство: Анџелина Џоли заедно со ќерката Вивиен купуваат зајче (фото) Во бел, лежерен фустан и со насмевка на лицето, Џоли со ќерката беа забележани к...

Најчитани неделава