Атрактивна сопруга и 2 прекрасни деца - семејството на шармантниот Милан Калиниќ (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Атрактивна сопруга и 2 прекрасни деца - семејството на шармантниот Милан Калиниќ (фото)

„Како минуваат годините така нашиот брак е сѐ подобар и сум сѐ посигурен дека со неа ќе бидам до крајот на животот“, изјави Милан за својата атрактивна сопруга Сандра со која има 2 деца.

atraktivna-sopruga-i-2-prekrasni-deca-semejstvoto-na-sharmantniot-milan-kalinikj-foto-01.jpg

Шармантен и со уникатна смисла за хумор, српскиот актер и водител Милан Калиниќ е еден од најхаризматичните ликови на ТВ екраните.

Тој е во брак од 2006 година со својата сопруга Сандра Калиниќ и имаат две деца, Теа и Вук.

Во една пригода Милан изјави дека бракот со атрактивната русокоса од година во година му е сѐ подобар.

„Јас сум горд на нас двајца и мислам дека е тешко да се биде моја жена, односно општо тешко е да се биде жена на позната личност. Како минуваат годините така нашиот брак е сѐ подобар и сум сѐ посигурен дека со неа ќе бидам до крајот на животот.“

Фотки од прекрасното семејство на Милан Калиниќ:

Уште фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тие одбраа кариера и слобода наместо деца – кои славни ѕвезди решија да не станат мајки? Не секоја жена сонува да стане мајка, а ова не е исклучок ниту во светот на слав...
Славни парови кои ги простија неверствата и останаа заедно За некои неверството е најлошата работа која може да се случи и автоматски значи...
Славни парови кои не сакаат деца Мнозинството луѓе имаат желба да се остварат во улогата на родители. Од друга ст...

Најчитани неделава