Помлада е 15 години од него, „лажна“ свадба: Партнерката на српскиот пејач Владо Георгиeв (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Помлада е 15 години од него, „лажна“ свадба: Партнерката на српскиот пејач Владо Георгиeв (фото)

Тие се заедно од 2013 година и имаат две ќерки, но не веруваат во брак, па така си организираа „лажна“ свадба на која на матичарката двајцата ѝ кажаа „не“.

pomlada-e-15-godini-od-nego-lazhna-svadba-partnerkata-na-srpskiot-pejach-vlado-georgiv-foto-01.jpg

Владо Георгиев не сака да открива многу детали од својот приватен живот, но тој е во среќна заедница со Милица Самарџија и со неа има две ќерки.

Софија е родена во 2016 година, а Елена во 2018, а за Милица српските медиуми често пишуваат дека е негова невенчана сопруга.

https://www.instagram.com/p/Bs5NmwWhPUy/

https://www.instagram.com/p/BnhRd9ggQqd/

Тие се запознале во 2013 година на кастингот за неговиот спот за песната „Искрено“ и наскоро започнале романса, која Владо на секој можен начин се обидуваше да ја сокрие од очите на јавноста.

Потоа се разделија, но се смирија повторно, а „вечниот ерген“ конечно се смири покрај Милица.

Владо за својот 40-ти роденден направи „лажна“ свадба. Ги покани сите роднини и пријатели во еден белградски ресторан, каде донесе и матичарка, но на прашањето дали се подготвени да стапат во брак двајцата одговорија „не“. Потоа, во медиумите одекна веста дека пејачот ќе стане татко за првпат.

Инаку во една пригода Владо изјави:

„Јас и Милица сме тенџерче и капаче, двајцата потполно исто размислуваме, почнувајќи од тоа дека сме против матичар.“

https://www.instagram.com/p/ByYc-qTAb_T/

За начинот на кој функционираат тој вели:

„Мојата сопруга веднаш кажува ако нешто не ѝ е по мерак и од мене веднаш добива одговор. Токму во таа искрена и брза комуникација се крие нашата хармонија. Веднаш си даваме објаснување за сѐ и не криеме работи под тепихот. Сакаме да дебатираме на дневно ниво затоа што тоа води во вистинската насока кон квалитет.“

Фотки од Владо и неговата сакана:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати дами кои имаат мали гради и се горди на нив И додека девојки од цел свет, за жал, се оперираат за да имаат бујно деколте как...
На 50 години, во патики и хеланки Џеј Ло одржа лекција за сексапил Џенифер Лопез е доказ дека годините не ви можат ништо доколку посветено работите...
„Твојата љубов и живот ќе бидат запомнети“ - Сопругата на Џон Траволта почина од рак на града на 57 ... По 29 години брак Џон Траволта ја изгуби својата сопруга со која имаа 3 деца од ...

Најчитани неделава