Хрватската 61-годишна Барбика со син како Кен: „И во продавница одам со високи потпетици“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Хрватската 61-годишна Барбика со син како Кен: „И во продавница одам со високи потпетици“

Бранка и нејзиниот син Марко сакаат слава, впечатливи модни парчиња и многу, многу филтери на фотографиите.

hrvatskata-61-godishna-barbika-so-sin-kako-ken-i-vo-prodavnica-odam-so-visoki-potpetici-01.jpg

Марко Грубниќ е 37-годишен стилист од Хрватска кој почна да ѝ го привлекува вниманието на јавноста уште при самото појавување, пред 15тина години. Тој постојано е во друштво на хрватските ѕвезди и ги подготвува за екстравагантните пригоди.

Познат е по тоа што внимава многу на стилот, но и користи премногу филтери на фотографиите на Инстаграм, за што многумина го критикуваат.

Неговиот татко Вељко е пензионер, а мајка му Бранка иако има 61 година личи на познатата кукла Барби. Таа е атрактивна русокоса со впечатлив стил и, како и нејзиниот син, е многу активна на социјалните мрежи.

Во интервју за 24sata.hr, таа открива дека по професија е економист, а веќе 42 години работи во истата државна компанија. Вели дека колешките веќе се навикнале на нејзиниот моден стил и дека ѝ се воодушевуваат како може постојано да е на толку високи потпетици.

За воспитувањето на својот син Марко вели:

„Мојот Марко го учев дека облеката не го прави човекот, но дефинтивино многу говори за него. Сметам дека модата е најважната споредна работа на светот. Јас одам на високи потпетици дури и на лекар, во пекарница, супермаркет и банка, целиот мој живот го правам тоа.“

Додава дека линијата ја одржува со многу вода и овошје и зеленчук.

„Сопругот никогаш не ме видел без средени нокти, тој сака да ме види убаво средена“, вели 61-годишната Бранка.

Фотки од семејството:

https://www.instagram.com/p/CDlSrBelYpE/

https://www.instagram.com/p/CEZnymql-xe/

https://www.instagram.com/p/CDl7UbLF6-A/

https://www.instagram.com/p/CDnzvNhFXfG/

https://www.instagram.com/p/CGW8Hc6FCVs/

https://www.instagram.com/p/CGSsfDcl9HS/

https://www.instagram.com/p/CFaWGkkFPRN/

Уште фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во продавница по влечки: Кога ќе го сретнете Бред Пит и другите ѕвезди на улица (фото) Какви се ѕвездите на страна од рефлекторите? Во какво издание одат до продавница...
Сите си даваат отказ - трета дадилка по ред за синот на Меган и Хари во 3 месеци Да се работи за овој кралски пар дефинитивно не е работа од соништата - дадилка,...
Кои машки ѕвезди се меѓу највисоките во Холивуд? Ви откриваме кои се десетте машки ѕвезди на филмот, чија висина им е дополнителе...

Најчитани неделава