Има 61 година, и таа личи на порцеланска кукла - мајката на хрватскиот Кен, Марко Грубниќ (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Има 61 година, и таа личи на порцеланска кукла - мајката на хрватскиот Кен, Марко Грубниќ (фото)

Неодамна го прослави 61-иот роденден, личи на Барбика и изгледа неверојатно – запознајте ја мајката на хрватскиот стилист Марко Грубниќ, хрватскиот Кен.

ima-61-godina-i-taa-lichi-na-porcelanska-kukla-majkata-na-hrvatskiot-ken-marko-grubnikj-foto-01.jpg

Марко Грубниќ привлекува неверојатно внимание со својот нереален изглед, па многумина го споредуваат со Кен.

Но, изгледа желбата за порцелански изглед ја наследил од неговата мајка, која исто така личи на кукла, која неодамна го прослави својот 61-ви роденден.

ima-61-godina-i-taa-lichi-na-porcelanska-kukla-majkata-na-hrvatskiot-ken-marko-grubnikj-foto-02.jpg

ima-61-godina-i-taa-lichi-na-porcelanska-kukla-majkata-na-hrvatskiot-ken-marko-grubnikj-foto-03.jpg

Фотки од Марко и неговата мајка Бранка, која ја нарекува негова омилена дама и има само пофални зборови за неа:

ima-61-godina-i-taa-lichi-na-porcelanska-kukla-majkata-na-hrvatskiot-ken-marko-grubnikj-foto-04.jpg

ima-61-godina-i-taa-lichi-na-porcelanska-kukla-majkata-na-hrvatskiot-ken-marko-grubnikj-foto-05.jpg

ima-61-godina-i-taa-lichi-na-porcelanska-kukla-majkata-na-hrvatskiot-ken-marko-grubnikj-foto-06.jpg

ima-61-godina-i-taa-lichi-na-porcelanska-kukla-majkata-na-hrvatskiot-ken-marko-grubnikj-foto-08.jpg

ima-61-godina-i-taa-lichi-na-porcelanska-kukla-majkata-na-hrvatskiot-ken-marko-grubnikj-foto-07.jpg

https://www.instagram.com/p/CDl7UbLF6-A/

Фотки од целото семејство:

https://www.instagram.com/p/CDnzvNhFXfG/

https://www.instagram.com/p/CDlSrBelYpE/

Потсетете се и на Невен - Хрватот кој сака да биде жив Кен (фото)

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кајли се шета со тато Кејтлин Џенер, кој сега повеќе наликува на мајка (фото) Брус Џенер со операција го промени полот и стана Кејтлин Џенер... Заедно со Кајл...
Анџелина Џоли, Џастин Бибер и уште 8 познати личности кои биле израснати од самохрани мајки Денес не е ретко да сретнете самохрана мајка. Најчесто овие жени не остануваат с...
Невозвратена љубов: Ѕвезди кои добиле „корпа“ од други ѕвезди Постои ли жена што може да му одолее на Џорџ Клуни? Да. Нејзиното име е Ева Лонг...

Најчитани неделава